22 maja 2014

Tablice sterowe

TABLICE STEROWE

Tablica sterowa jest centralną jednostką systemu sterowania dźwigu. Obecnie tablice sterowe budowane są w oparciu o sterownik mikroprocesorowy, który na podstawie otrzymywanych danych z czujników i łączników elektromechanicznych zarządza pracą dźwigu. Tablice sterowe naszej produkcji, dzięki zastosowaniu specjalizowanych falowników Magnetek, pozwalają na uzyskanie płynnego startu i zatrzymania kabiny dźwigu. Dodatkowo po wymianie sterowania z dźwigu z napędem dwubiegowym uzyskuje się do 50% oszczędności energii elektrycznej. Wraz z tablicą sterową otrzymują Państwo kompletny zestaw elementów składający się na system sterowy. Więcej informacji w zakładce ELEMENTY SYSTEMU.

Elementy tablicy sterowej:

  • Falownik
    Umożliwia płynną regulację prędkości jazdy dźwigu poprzez modulację częstotliwości prądu zasilającego silnik dźwigu. W naszych systemach sterowych wykorzystujemy falowniki firmy Magnetek (USA), RST Elektronik GmbH, Ziehl-abegg, Control Techniques (Niemcy) przystosowane do zastosowań dźwigowych. .

  • Sterownik mikroprocesorowy
    Jest  centralną  jednostką  tablicy  sterowej  – oparty o mikroprocesor, umożliwia niezawodne sterowanie dźwigiem.  Nasze systemy sterowe bazują  na sterownikach  produkowanych  przez  firmy PDAHL (Szwecja), Kollmorgen (Niemcy), APE.Elektronika (Polska) i są przebadane na zgodność z Dyrektywą dźwigową UE oraz normami zharmonizowanymi.

  • Pozostałe

    Elementy takie jak styczniki, przekaźniki, wyłączniki, transformatory czy zasilacze, wykorzystywane w szafach, są produkowane przez czołowych producentów osprzętu automatyki.