MAGNETEK & FALOWNIKI

MAGNETEK poszerzył ofertę falowników o dwa modele najnowszej generacji – M1000 i HPV1000. Falownik M1000 dedykowany jest głównie dźwigom modernizowanym, zaś HPV1000 przeznaczony jest do wszystkich aplikacji.

 

Sterlift rozpoczął trwającą do dziś współpracę z MAGNETEKIEM 15 lat temu, sięgając najpierw po falowniki dźwigowe HPV 600, które wyjątkowo dobrze sprawdzały się w układach modernizacyjnych, współpracując ze starymi dwubiegowymi wciągarkami R4 i R5. W przeważającej liczbie aplikacji pracowały i pracują nadal w tzw. otwartej pętli (bez enkodera na wale silnika). Taki był zresztą główny cel projektantów. Następcą falownika HPV 600 jest produkowany od 2010 roku do dnia dzisiejszego falownik HPV 900S2, przystosowany do współpracy ze wszystkimi wciągarkami dźwigowymi występującymi na rynku. Stosujemy go w zestawach sterowania dźwigów modernizowanych oraz nowych z silnikami asynchronicznymi i synchronicznymi (PM). Posiada zintegrowaną kartę enkodera inkrementalnego, oraz certyfikowany (Badanie Typu – Type Examination) układ kontroli szczęk hamulca dla spełnienia warunków UCM (Uncontrolled Movement). Falowniki posiadają niespotykaną przeciążalność prądową sięgającą ponad 200% prądu znamionowego występującego przez 5 sekund. Umożliwiają także wykonywanie kalibracji enkodera EnDat (offset, alingment) po zmontowaniu dźwigu (bez luzowania lin).

MAGNETEK produkuje również systemy dla tzw. zielonych dźwigów, w których ważnym celem jest osiągnięcie jak najmniejszego zużycia i straty energii elektrycznej. Zintegrowany układ służący temu celowi to „QUATTRO AC”. W jednej obudowie znajdujemy falownik, elementy wykonawcze (styczniki) oraz układy odzysku energii. Układ niezależny – stosowany jako uzupełnienie istniejącego systemu z falownikiem – nosi nazwę „REGEN AC”.

Zapraszamy po opisy falowników oraz układów regeneracji do zakładki TECHNIKALIA.

WARTO WIEDZIEĆ!
Produkty MAGNETEK zamontowane są w ponad 100 000 aplikacji dźwigowych goszczących na siedmiu kontynentach, sterując windami w wielu najwyższych budynkach na świecie!